Ik stop nu
Computers / Internet / Searching

Wat is leerlooien?

Dankzij onze voorouders zijn we instaat om leer om te zetten in kleding zoals sneakers of tassen. Leer heeft niet altijd zo gefunctioneerd. Eerst werd leer gebruikt om de mens te verwarmen maar helaas gingen de lederen huiden al snel rotten. Tot dat het vuur ontdekt werd en de mens er achter kwam dat het leer drogen hielp tegen het rottingsproces. Door de jaren heen zijn de mensen leer anders gaan behandelen en is het leerlooien ontstaan waardoor leer  gebruikt kan worden zonder dat het gaat rotten. Het leerlooien werd uitgevonden. En nu vraag je jezelf natuurlijk af: Wat is leerlooien?  Simpel gezegd is leerlooien het verwerken van een dierenhuid naar het leer. Je bind het leer samen met de looistof. Looien is dus een soort van binden. Met looien bind je de eiwitten van de huid met de looistof. Leer van zichzelf is heel erg stug en dankzij het looien wordt het leer zacht en duurzaam en ziet het ook nog eens mooier uit.  Zodra het leer zacht en comfortabel is kan de leer een kleur krijgen met angelus leerverf.

Hoe werkt het leerlooien?

Allereerst moet natuurlijk is het dier geslacht en gevild worden. De huid moet als eerst geconserveerd worden. Dit kan op een aantal manier zoal: de huid koelen voor 3 a 4 weken. De bacteriën kunnen niet verder groeien net als voedsel wat je bewaard in de koelkast. Een andere optie is dat je de huid laat drogen net als wat de oermensen ooit deden. Wanneer de huid uitgedroogd is, is er geen leven voor bacteriën. De laatste methode is het zouten van de huid. Bij het zouten van de huid blijft de huid maximaal 6 maanden goed. Het zout zorgt er voor dat de vocht uit de huid getrokken wordt. Zodra de huid goed gelooid is, is het tijd om het leer te bewerken en later mag de verf voor leer uit de kast. 

https://www.deleerverfwinkel.nl/