Ik stop nu
Computers / Internet / Searching

Kies voor een milieuvriendelijk dak

Wanneer je je eigen huis wil laten renoveren, of zelf een huis (laten) bouwen, dan moet je echt over enorm veel dingen nadenken. Je moet rekening houden met de fundering, met het dak, met de muren, met de verdeling van het oppervlakte en nog veel meer. Van deze dingen, is het dak wel een van de belangrijkste dingen, niet voor niets hebben we de uitspraak ‘een dak boven je hoofd hebben’. Hier is het dak natuurlijk een metafoor voor het hele huis, zo belangrijk zijn daken dus. Je wil natuurlijk dat je dak stevig is en dat er geen lekkage dak in gaan komen. Maar ja, het oog wil ook wat. Het dak moet er ook mooi uitzien, zodat je trots kan zijn als je op de satellietbeelden van google maps inzoomt op je huis. Als je nadenkt over een groene dakbelegging die goed is voor het milieu, dan kan je kiezen uit twee alternatieven. In dit artikel vertel ik je daar meer over.

 

Voordat je ook maar iets aan je dak gaat doen, is het slim om als eerste stap je dakreparatie dordrecht bedrijf te gaan. Dat bedrijf kan dan voor jou op het dak kijken, kijken of alles nog goed is. Natuurlijk kan je dat ook zelf doen. Zo weet je zeker dat je niet voor nare verrassingen komt te staan later in het proces. Maar goed, wat is groene dakbelegging nu eigenlijk? In brede zin kan je kiezen uit twee dingen: een sedumdak of een dak met zonnepanelen. Sedum, is een plantje dat behoort tot de groep van mossen. Dit plantje zorgt ervoor dat het regenwater wordt opgenomen, het isoleert je huis en tegelijkertijd zet het natuurlijk ook CO2 om in zuurstof. Een supervriendelijke optie dus! Sedum past het beste op een plat dak. Schuine daken daarentegen zijn uiterst geschikt voor zonnepanelen. Die wekken natuurlijk stroom op en zo het je op den duur gratis stroom. Zonnepanelen zijn wel een investering, maar op lange termijn heb je er sowieso heel veel profijt van.

https://www.economy.nl/