Ik stop nu
Computers / Internet / Searching

Tips bij het trekken van je verstandskies

Het is geen pretje als je je verstandskies moet laten trekken. Een verstandskies trekken is een vervelende ingreep. Vaak moet je een verstandskies trekken omdat je gebit te klein is. Als de verstandskies zou doorkomen dan gaan al je tanden scheef staan. Dit zou natuurlijk erg zonde zijn en kun je beter voorkomen. De tandarts kan bepalen of jouw verstandskiezen wel of niet in je gebit passen. Verder kan het ook voorkomen dat je helemaal geen verstandskiezen hebt groeien. Je kan dan van geluk spreken, want dit bespaart een hoop ellende. En je hoeft niet bang te zijn dat je dan geen verstand meer hebt, want dit heeft er niks mee te maken. Wij mensen hebben die verstandskies gewoon niet meer nodig omdat ons eten makkelijk te kauwen valt. Vroeger hadden de oermensen wel die verstandskies nodig om zo het stugge vlees door te kauwen. Tegenwoordig hebben we gewoon kleine stukjes vlees en ander makkelijk kauw baar eten. Wanneer je verstandskies getrokken is krijg je vaak een dikke wang en veel last. Er zijn een aantal tips die je kunne helpen het herstel zo goed mogelijk te doorstaan. Je zult de eerste uren niet zo veel pijn voelen vanwege de verdoving. Het is wel aan te raden om direct een koelpack tegen uw wang aan te houden ook al voel je geen pijn. Dit zal ervoor zorgen dat de zwelling tegen gehouden wordt. Ook is het belangrijk dat je de eerste 24 uur niet spoelt. Ook is het verstandig om alvast pijnstellers in te nemen voordat de verdoving niet meer werkt. Gebruik geen aspirines want deze houden bloedstolling tegen. Vraag daarom om de juiste pijnstillers bij uw tandarts. Verder moet je de eerste paar uren uitkijken met het eten en drinken van warme producten, want je hebt niet zo veel gevoel in je lippen door de verdoving. Drink je dus heette thee dan kan je zomaar je lip verbranden. Houd je zoveel mogelijk aan de voorschriften die de tandarts of orthodontist je meegeeft om klachten te voorkomen. Blijf de wang flink koelen om de pijn en de zwelling te verminderen.

http://www.orfeokliniek.nl