Ik stop nu
Computers / Internet / Searching

Een hoge bloeddruk

Omdat je hart bloed door je bloedvaten pompt ontstaat er een bloeddruk in je lichaam. Deze bloeddruk is bij sommige mensen niet helemaal goed geregeld. Soms heb je een te hoge of een te lage bloeddruk. Dit hoeft niet perse een probleem te zijn, maar je kunt het wel in de gaten houden. Een te hoge bloeddruk komt vaak voor bij mensen met hart en vaatziekte. Als mensen roken dan kan hun bloeddruk ook verhoogd worden. Als je een hoge bloeddruk hebt dan is gezond eten en weinig stress een van de belangrijkste leefregels. Dit zorgt door je bloeddruk niet verder verhoogd. Je kunt ook medicijnen slikken om je bloeddruk te verlagen, maar dit gebeurt alleen in echte extreme gevallen. Als het dus echt gevaarlijk voor je gezondheid is dan moet je dit slikken. Er zijn factoren die je bloeddruk verhogen. Zo verhoogt zout bijvoorbeeld je bloeddruk. Bij een bloeddruk heb je altijd een bovendruk en een onderdruk. Om te kijken of je last hebt van een hoge bloeddruk moet je kijken naar de bovendruk. Dit is normaal als het rond de 130 is als je gewoon zit. Je kunt met een bloeddruk meter meten hoe hoog je bloeddruk is. Je moet wel meerdere metingen doen om echt vast te stellen dat je last hebt van een hoge bloeddruk want het zijn wel momentopnames. Als je bloeddruk boven de 140 komt dan heb je wel last van een hoge bloeddruk. Meestal hebben mensen niet veel klachten van hun hoge bloeddruk. Behalve als hij echte heel hoog is dan kan je bijvoorbeeld hoofdpijn krijgen of duizelig worden. Vaak krijgen mensen het ook heet bij een hoge bloeddruk. Dit heb je natuurlijk ook als je jezelf heel hard inspant dan ga je vaak ook heet krijgen. Maar dan zou je natuurlijk jezelf kunnen afkoelen met een ventilator als je dit zou willen.

 

http://www.shopvoorgezondheid.nl